wrzesień 24, 2023
Strona główna » Golone-strzyżone, czyli obietnice przedwyborcze

Od jakiegoś czasu jesteśmy zalewani we wszystkich mediach coraz milej brzmiącymi w uszach obietnicami przedwyborczymi. Czołowe partie polityczne i ugrupowania pozaparlamentarne prześcigają sie wręcz w obietnicach.
Jednego dnia czytamy o nowym planie dla Śląska jednej partii, za chwilę druga oferuje jeszcze lepszy. Ci twierdzą, że tamci nie mają racji i na odwrót. Inni nie mają żadnego programu i też chcą rządzić. I tak w kółko. Co ma z tego zrozumieć zwykły człowiek, nie mający wykształcenia specjalistycznego? Każda partia powołuje się na swoich tajemniczych ekspertów i twierdzi, że ma rację. Wygląda na to, że wszystkie one liczą na chwilowe zaćmienie umysłu elektoratu, który powodowany emocjami pójdzie i zagłosuje. Albo nie pójdzie i nie zagłosuje. Chlubnym wyjątkiem w tej grze pozorów jest moim zdaniem tylko Nowoczesna.pl. Pana Petru można nie lubić ale przynajmniej nie obiecuje cudów nad Wisłą.
Co mogłoby więc na 4 miesiące przed wyborami postawić sytuację w kraju na nogi zamiast na głowie? Uważam, że rozwiązanie jest bardzo proste i prymitywne i dlatego nikt nie podejmie się jego realizacji – a szkoda.
Otóż należy aby każda partia i grupa polityczna, która chce startować w wyborach, wytypowała kilku swoich przedstawicieli oraz po kilku swoich ekspertów. Następnie należy ich wszystkich zamknąć na klucz w nowej “Magdalence” bez dostępu do mediów i wypuścić dopiero wtedy, gdy pokażą podpisany przez wszystkich uczestników narady uzgodniony wspólny program wyjścia z krysysu i rozwoju kraju.
Powiecie – niemożliwe, to absurd!
Nie, drodzy rodacy, to możliwe! Przecież ci wszyscy politycy mówią jednym głosem: “Chcemy dobrze dla kraju, wiemy najlepiej jak to zrobić”. No to skoro wiecie to zróbcie. Uzgodnijcie w gronie ekspertów i między sobą taki kompromisowy program, który potem szybciutko zatwierdzicie w parlamencie i niezależnie od tego kto jesienią obejmie władzę, to będzie miał gotowy, uzgodniony, realny i możliwy do realizacji plan działania na kilka kadencji. Proste, prawda? Skoro wszyscy jesteście patriotami, którzy chcą dla nas raju – to go stwórzcie. Wtedy każdy z was będzie miał prawo chodzić z podniesionym czołem.
Ale jeśli wolicie partyjne gierki, rozgrywki na taśmy, nagrania i donosy, obrzucanie się inwektywami i pseudoargumentami, składanie obiecanek-cacanek to powiem wam krótko i po męsku:

SPADAJCIE NA DRZEWO! WSZYSCY, OD PRAWA DO LEWA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: