wrzesień 24, 2023
Strona główna » Moje zdziwienia

Jestem już w tym wieku, że nic nie powinno mnie dziwić, szczególnie w polskiej polityce. A jednak. Z ogromnym zdumieniem i rozbawieniem przeczytałem o nowych ułatwieniach proponowanych przez nasz rząd rodzinom z trójką dzieci (lub więcej). Otóż, UWAGA, UWAGA, bedą te rodziny miały ulgi w opłatach autostradowych. Słusznie! Albowiem przez cały rok (szczególnie w trakcie roku szkolnego) rodziny te nie robią nic innego, tylko tam i nazad jeżdżą swoimi brykami po autostradach A1, A2 (najdroższa na świecie) i A4.
Chciałbym do tego pomnika absurdu dołożyć jeszcze kilka równie atrakcyjnych rozwiązań dla wielodzietnich rodzin.
1. Zniżkowe bilety na lot samolotem do Los Angeles i z powrotem;
2. Dopłata 33% do wczasów na Malediwach;
3. Ulgi na bilety na Pendolino na trasie Warszawa-Gdańsk.
Myślę, że już najwyższy czas aby nasi posłowie, senatorowie i członkowie rządu zeszli na ziemię i złapali kontakt z rzeczywistością. Ośmiorniczki Wam poprzewracały w głowach. Bardzo dobrze posłuży Wam popracowanie uczciwie na swoje utrzymanie w normalnej pracy a nie życie dalej na koszt społeczeństwa. O ile oczywiście potraficie jeszcze uczciwie zarobić na swoje utrzymanie.  A gdy Wy Drodzy Państwo z prawa i lewa będziecie na odwyku, to my, społeczeństwo, wybierzemy jesienią takich przedstawicieli, którzy wiedzą jakimi problemami żyje nasz kraj. Takich którzy zapewnią finansowanie np.:

  1. Bezpłatnych posiłków w szkołach dla dzieci z ubogich rodzin, takich samych jak dla pozostałych dzieci;
  2. Bezzwrotnych stypendiów dla dzieci i studentów będących w trudnej sytuacji materialnej;
  3. Budowy i remontów kapitalnych miejskich i gminnych zasobów mieszkaniowych na wynajem po obniżonej cenie dla rodzin wielodzietnych o niskich dochodach;
  4. Bezpłatnych wyprawek szkolnych dla dzieci tych rodzin;
  5. Współfinansowanie procesu tworzenia nowych miejsc pracy w sektorze MSP dla osób trwale bezrobotnych.

Źródła finansowania tych prostych i koniecznych działań są równie proste i oczywiste. Jeśli ich nie znacie chętnie podpowiem.
Tego sobie, Wam i całemu krajowi życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: