wrzesień 24, 2023
Strona główna » ŚwiętochłOFFice — czas start
ŚwiętochłOFFice
Zaczęło się! Teatr ŚwiętochłOFFice wystartował — i to z hukiem!

Wczoraj wszystko rozpoczęło się oficjalnie – od krótkiej przemowy Grzegorza Kempinskiego i prezydenta Dawida Kostempskiego, którzy oficjalnie ogłosili otwarcie Teatru ŚwiętochłOFFice. Czymże jednak byłby teatr bez przedstawienia?
Na pierwszy ogień poszła sztuka, która jednocześnie bawi i uczy. Beata i Tomasz Schimscheinerowie w przedstawieniu Dziecko dla odważnych pokazali w barwny sposób, jak rzeczywiście może wyglądać wychowywanie dziecka i czego się wystrzegać, jeśli już na takowe się zdecydujemy.

Podczas spektaklu nie było sceny, która nie spowodowałaby wybuchu śmiechu na widowni – zwłaszcza wśród widzów, którzy wychowanie swoich pociech mają już za sobą. Bohaterowie sztuki odważnie zdecydowali się na dwójkę dzieci. Przy pierwszym mogliśmy zobaczyć jak wyglądało zderzenie podręczników dla przyszłych rodziców z rzeczywistością. Kompletne wykończenie fizyczne połączone z bezradnością wobec przypadków nie opisanych w książce “dobrego rodzica” skończyły się jednak dobrze i para — doświadczona już przecież i z ogromną wiedzą — decyduje się na drugie dziecko. I tak w drugim akcie dowiadujemy się, że pomimo wszelkich przeżyć podczas wychowywania pierwszego potomka, kolejny może nas jeszcze bardziej zaskoczyć i wszelkie przygotowania i tak wezmą w łeb. W końcu pozostaje tylko jedno rozwiązanie — nie dać się zwariować przez świat w postaci poradników i innych matek (w sztuce występujących pod nazwą MaMafia), które zdecydowanie lepiej od rodzica wiedzą, co dla dziecka jest dobre i co należy z nim zrobić. Spokój w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem — taki wychodzi przepis na dobre rodzicielstwo.

Po świetnym spektaklu odbyła się druga część imprezy, gdzie przy wspaniałych przysmakach przygotowanych przez osoby zaprzyjaźnione z teatrem — zwane rodziną teatralną, można było porozmawiać z aktorami oraz resztą przybyłych widzów, których, warto dodać, była chyba rekordowa ilość.

Po takim rozpoczęciu oczywiście mamy apetyt na więcej a jak zapewnia Grzegorz Kempinsky, tempa Teatr ŚwiętochłOFFice nie straci. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne świetne spektakle!

Tekst i zdjęcia: Tomasz Muzyczyszyn

1 thought on “ŚwiętochłOFFice — czas start

  1. Świetna recenzja Januszu. Powiem tylko, że ten spektakl powalił mnie na kolana. Już dawno tak się nie uśmiałam. Tak rzeczywiście dzieciaki się zachowują i mają 1000 pomysłów na minutę a nie daj Boże, kiedy w domu jest ich przynajmniej dwójka, to ten starszy zawsze tego młodszego strofuje a rodzice, cóż, często są bezradni…Trafnie scenarzysta i reżyserka to przedstawiła…
    Beata i Tomasz byli w swojej roli istotnie niezrównani. Widownia za to ich nagrodziła brawami na stojąco a bankiet, myślę, że udany i stanęliśmy (rodzinka nasza teatralna na wysokości zadania).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: