wrzesień 24, 2023
Strona główna » Wywiad dla „Kobietą być” i „Głębia”

Wywiad

Wywiad dla “Kobietą być” i “Głębia”

Dzisiaj (07.09.2019 r.), na Facebookowej grupie „Głębia” Olga Bartnik opublikowała wywiad, jaki przeprowadziła ze mną via Internet. Jest mi niezwykle miło, że po raz kolejny zainteresowała się mną i moją twórczością. Wcześniej bowiem pochyliła się nad moim tomikiem wierszy, potem nad debiutancką powieścią i napisała recenzje, z którymi można się zapoznać na wspomnianej grupie i na stronie „Kobietą być”.

Jak zwykle w swoich wywiadach, tak i tym razem, Olga była niezwykle dociekliwa. Mam więc nadzieję, że zechcecie, Drodzy Czytelnicy, zajrzeć w jej progi i przeczytać kilkustronicową relację z naszej wirtualnej rozmowy.

Miło mi będzie, jeśli zachęci ona kogoś z Was do sięgnięcia po moją powieść, a może i po tomiki wierszy.

Zapraszam Was również do komentowania.

Na zachętę cytuję krótki fragment tego wywiadu:

To co mnie wprost zachwyca w Twoich wierszach i powieści to jej prostota, precyzja języka, zwyczajność bohaterów. W czasie gdy na listach bestselerów pierwszą piątkę zajmują thrillery kryminalne, fantasy, przygoda z elementami magii, Ty debiutujesz portretem zwyczajnego mężczyzny u kresu jego dni. Dlaczego taka decyzja?

Nasze codzienne życie jest przecież zwyczajne. Dlaczego zatem nie spróbować go opisać? Wiem, że każdemu z nas marzy się czasem odskocznia w świat fantazji, gdzie czarodziejską różdżką rozwiązujemy wszystkie problemy, albo w świat przemocy fizycznej, gdzie ten sam efekt bohaterowie osiągają pięścią, kopniakiem czy karabinem. A potem wracamy do codzienności i… nie ma różdżki, ani karabinu, a problemy są. I o takich codziennych problemach staram się pisać. O lękach, troskach, miłości, zdradzie, rozczarowaniu, ale i o tym, jak sobie moi bohaterowie z tym radzą.

Pełny tekst wywiadu znajdziecie Państwo tutaj

Zapraszam do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: