wrzesień 23, 2023
Strona główna » „Droga 88” – recenzja Czytelniczki

Buszując po internecie, natrafiłem na jedną z wielu recenzji mojej powieści Droga 88, wydanej w 2019 roku. Pozwolę sobie zacytować poniżej parę fragmentów obszernego tekstu opublikowanego na blogu Felicjada.pl 11 marca 2020 roku.

[…]Janusz Muzyczyszyn wykreował postacie bardzo charakterne, takie, które można odnaleźć w każdym z nas. To bohaterowie mający swoje problemy, swoją przeszłość, swoje tajemnice.
[…]Z kolejnymi kartami książki odkrywamy sytuacje podobne do naszych codziennych. Przedstawione wydarzenia są bliskie czytelnikowi. Czytając nie powiemy: „O rety, to już było. Nudy na pudy!”. Nasza reakcja będzie całkowicie odwrotna. Wielokrotnie przemawiałam do powieści, mówiąc: „Jak ja was rozumiem. Czuję to wszystko, co się dzieje. Jestem z wami!”. Przeżywałam wszystko razem z bohaterami, odczuwałam ich radość, ból, cierpienie.
Niesamowite jest to, że autor potrafi w niesamowity sposób opowiadać o codzienności. To takie niecodzienne spojrzenie o zwykłym życiu. Choć nie ma tu wartkiej akcji, to od powieści nie sposób się oderwać. Wciąga jak ruchome piaski, nie wypuszcza długo. Przyznam, że długi czas po lekturze nie mogłam dojść do siebie. Wracałam do pewnych fragmentów i czytałam je ponownie. Pozaznaczałam sobie co ważniejsze i ciekawsze momenty i wiem, że wrócę do nich jeszcze nie raz.
[…]„Droga 88” to nie jest książka do jednorazowej lektury i odłożenia na półkę. To książka, do której warto wracać, którą warto czytać wiele razy. I ta treść z Wami zostanie. Tak zrobiła ze mną, została w głowie i w sercu, zagościła tam na dobre. Zatem, nie pozostało mi nic innego jak serdecznie Wam tę powieść polecić. To literatura obyczajowa, może ją czytać praktycznie każdy dorosły. A ja powiem jeszcze tylko jedno. WARTO!!!
Ocena końcowa: 8/10

Zapraszam do sięgnięcia po tę książkę, by skonfrontować swoje odczucia z tym, co napisała recenzentka. Droga 88 z dedykacją i autografem autora jest do nabycia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: