wrzesień 22, 2023

Droga 88

Droga 88

Droga 88 to moja druga powieść wydana w lutym 2020 roku, również w Wydawnictwie WasPos. Typowa obyczajówka osadzona w realiach górnośląskich miast (Bytom, Zabrze). Tych z Was, którzy jeszcze po nią nie sięgnęli, niech zachęci krótki opis a tylnej okładki książki:

Dramatycznym zrządzeniem losu spotykają się na ruchliwej trasie Gliwice‑Bytom. Ona ratuje jego, po czym odjeżdża w swoją stronę. On pragnie odnaleźć tę, która ocaliła mu życie…

Oboje mają swoje rodziny, swoje sprawy, swoją prozę dnia codziennego. Sabina jest żoną, a także matką dwojga dzieci. Roman to czterdziestolatek po rozwodzie – od dawna nieszukający partnerki i samotnie wychowujący syna.

Ona wiedzie z wierzchu spokojne, a w rzeczywistości nudne życie. On powraca w myślach do owego dramatu na drodze numer osiemdziesiąt osiem. W międzyczasie fortuna wystawia i Sabinę, i Romana na kolejne próby, które skutkują komplikacjami…

Czy on i ona jeszcze się zobaczą? Czy nużące życie Sabiny nabierze rozpędu? Czy samotne życie Romana ulegnie przemianie? I czy droga 88, na której zetknęli się przypadkiem, stanie się dla nich symbolem czegoś innego niż dramat, a może musi ona popaść w banalne zapomnienie – takie, na jakie zazwyczaj skazane są przypadki…?

Droga 88 to współczesna powieść obyczajowa, która porusza serce dojrzałym opisem „niecodziennej codzienności”. Ta historia nie potrzebuje akcji – ani pościgów, ani strzelanin – by budzić w czytelnikach nieprzeciętne, ostre emocje!

Droga 88 doczekała się już wielu recenzji, docierają do mnie również bardzo osobiste przemyślenia Czytelników po jej lekturze. Fragmenty niektórych recenzji i linki do całości znajdziecie tutaj i tutaj, a także na portalu lubimyczytac.pl i na stronie empiku.

Informację o tym, gdzie można kupić moją powieść znajdziecie tutaj.

pl_PLPolish
%d bloggers like this: