wrzesień 24, 2023
Strona główna » Zapomniany pamiętnik

Zapomniany pamiętnik

Zapomniany pamiętnik

Zapomniany pamiętnik to moja trzecia powieść obyczajowa, która ukazała się drukiem w listopadzie 2020 roku. Wydana została nakładem wydawnictwa WasPos.

Tak jak moje poprzednie powieści, tak i ta osadzona jest we współczesnych realiach. Akcja dzieje się głównie w dwóch miastach na Górnym Śląsku: w Bytomiu i Tarnowskich Górach.

Jak wskazuje tytuł osią powieści jest pisany kiedyś przez jedną z bohaterek pamiętnik, który zrządzeniem losu po latach wpadł w ręce jej dorosłej córki. Co z tego wyszło… dowiecie się z lektury powieści.

Powieść doczekała się już wielu recenzji, a także wywiadu, który znajdziecie na moim blogu tutaj.

Niech Was zachęci opis zamieszczony na tylnej okładce.

Najnowsza powieść Janusza Muzyczyszyna, Zapomniany pamiętnik, to historia życia dwóch kobiet – matki i córki. Ich splątane ze sobą trudne losy poznajemy, przechodząc przez kolejne karty powieści. Nic nie jest tam proste ani jednoznaczne. Są pytania, a nie ma dobrych odpowiedzi.

Dlaczego dorosła córka Ola, która zdążyła już założyć własną rodzinę, tak nienawidzi matki? Co takiego wydarzyło się w życiu Jolanty, że rozpadło się jej małżeństwo, a potem straciła kontakt z córką? Czy uda jej się na nowo ułożyć swoje życie i czy znajdzie w kimś oparcie? Dlaczego zatrutym jabłkiem w ich relacji okazał się stary, dawno zapomniany pamiętnik Jolanty? Czy kobietom uda się kiedyś odbudować dawno zerwaną więź?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie, zagłębiając się w lekturze „Zapomnianego pamiętnika”. To, co spotkało bohaterów powieści, ich radości i dramaty, mogą przytrafić się i Tobie, pamiętaj o tym.

pl_PLPolish
%d bloggers like this: