wrzesień 23, 2023
Strona główna » Mój drugi brzeg

Mój drugi brzeg

Mój drugi brzeg - premiera 23.07.2019 r.

Premiera wydawnicza mojej debiutanckiej powieści, zatytułowanej Mój drugi brzeg odbyła się 23 lipca 2019 roku . Powieść wydana została przez Wydawnictwo WasPos. Aby zachęcić potencjalnych czytelników zamieszczam poniżej opis, który wydrukowany został na tylnej okładce książki.

Osiemdziesięcioletni, a więc solidnie doświadczony życiem Jan Marczak – po nieszczęśliwym wypadku trafia do szpitala, a prosto stamtąd do domu opieki: to dla niego przykre, choć konieczne rozwiązanie… Jan nie wie wprawdzie, ile czasu w tym ośrodku spędzi, ale rozumie bez pudła, że właśnie zyskał dziwny czas na przemyślenie swojego dotychczasowego życia… Różne relacje z kobietami, z którymi był związany w przeszłości – związki i wspaniałe, i trudne – cisną się do pamięci Jana tak intensywnie, jakby przeżywał je znowu. W międzyczasie starszy pan martwi się, czy jego dorosły syn zacznie wreszcie – pod gwałtowną nieobecność ojca – układać sobie życie… Namiętne wspomnienia i pragmatyczny czas teraźniejszy puchną w czaszce Jana, splatając się w poruszającą podróż przez arkana pamięci, samotności, tęsknoty do drugiego człowieka, ale też witalności, nadziei, humoru i głodu nowego jutra… Czy Jan wybaczy sobie i innym? Zaleczy stare rany w sercu? Odnajdzie się w domu opieki, nawiązując świeże przyjaźnie i wesoło plotkując z personelem? Czy raczej wycofa się w głąb własnego wnętrza i da za wygraną? Czym okaże się jego drugi brzeg…?

Mój drugi brzeg to prozatorski debiut wydawniczy poety Janusza Muzyczyszyna – autora dwóch zbiorów wierszy: Dziewczyny, kobiety, czas (2016) i Myśli słodkie, gorzkie (2018). Na co dzień pisarz prowadzi blog kulturalny, na łamach którego publikuje opowiadania swojego pióra oraz rozmaite teksty literackie i publicystyczne: www.muzyczyszyn.pl. Jego powieść debiutancka jest kameralną, stonowaną próbą cudnie poruszającej literatury obyczajowej, która kołysze, skłania do zadumy i… kotwiczy w duszach czytelników na długi, dłuuugi czas.

Z pierwszą recenzją mojej powieści możecie, Drodzy Czytelnicy, zapoznać się tutaj.

A na stronie LubimyCzytać dowiesz się, gdzie można moją powieść kupić. Zajrzyj również tutaj.

pl_PLPolish
%d bloggers like this: