wrzesień 23, 2023
Strona główna » O mnie

O mnie

Kim jestem

Nazywam się Janusz Muzyczyszyn (ur. 1948 r.), jestem absolwentem Politechniki Śląskiej. Mam za sobą 45 lat pracy zawodowej jako informatyk.Urodziłem się w Siemianowicach Śląskich, przeważającą część mojego dorosłego życia mieszkałem w dużych miastach Górnego Śląska. Od 2012 roku mieszkam w Rudzie Śląskiej i tu jest moje miejsce na ziemi. Moja aktualna działalność społeczna skupiona jest na problemach mojego regionu.Po przejściu na emeryturę nadszedł czas, abym zaczął realizować swoje osobiste pasje i zainteresowania.Uwielbiam dobrą literaturę, teatr i sztukę. Sporadycznie publikuję na moim blogu subiektywne recenzje książek i przedstawień teatralnych. Moje teksty na tematy aktualne publikowane były też w mediach społecznościowych i w prasie.

Co robię

Piszę – wiersze i prozę. W swojej twórczości – w wierszach, opowiadaniach i powieściach, skupiam się przede wszystkim na relacjach między kobietami i mężczyznami, piszę o targających nimi uczuciach, o trudnych, skomplikowanych związkach, o miłości i nienawiści. Preferuję tematykę współczesną.

W 2016 roku wydałem debiutancki tomik poezji Dziewczyny, kobiety, czas, w roku 2017 moje wiersze ukazały się w 3. Antologii Poetów Współczesnych Wiersze sercem pisane. W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi zbiór moich wierszy, zatytułowany Myśli słodkie, gorzkie. W lipcu 2019 roku ukazała się moja pierwsza powieść Mój drugi brzeg, a już w lutym 2020 roku kolejna, pod tytułem Droga 88. Na początku lipca 2020 roku ukazał się drukiem, wydany na mój koszt trzeci już zbiór poezji, zatytułowany Pamiętam cię jutro, zaś w listopadzie tego samego roku w księgarniach znalazła się moja kolejna powieść Zapomniany pamiętnik. Moje opowiadania ukazały się również w kilku antologiach.

Moją najnowszą książką, którą wydałem własnym nakładem w listopadzie 2022 roku, jest zbiór opowiadań Zdarzyło się.

Więcej informacji o mojej twórczości wydanej drukiem znajdziecie w kolejnych zakładkach na tej stronie.

Od kilku lat współpracuję z wydawnictwami i autorami jako korektor i redaktor i ta praca sprawia mi olbrzymią satysfakcję.

Poza tym − uczę się, uczę i uczę trudnej sztuki pisania.

Przez trzy sezony w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej, korzystając z jej gościnnych progów, prowadziłem comiesięczne spotkania z twórcami, pisarzami i naukowcami związanymi ze Śląskiem.

Informacje o wydarzeniach, które prowadzę, lub w których uczestniczę jako gość, publikuję na moim blogu.

Jeśli, Drogi Czytelniku, chcesz być informowany na bieżąco o wszystkich nowych postach i wydarzeniach, zaprenumeruj mój newsletter, a będziesz otrzymywał mail ze stosownym powiadomieniem.

pl_PLPolish
%d bloggers like this: