wrzesień 21, 2023
Strona główna » Czytelnicy piszą…
Czytelnicy piszą

Minęło pięć miesięcy od ukazania się drukiem mojego tomiku wierszy Myśli słodkie, gorzkie, a do mnie powoli napływają opinie, refleksje i recenzje Szanownych Czytelniczek i Czytelników. Cieszę się, że moja twórczość spotkała się z tak ciepłym przyjęciem. Jestem wzruszony i z przyjemnością dzielę się z Gośćmi bloga wrażeniami moich Czytelników. Z uwagi na RODO podaję tylko inicjały ich autorów.

JK:

Dobry wieczór, czytuję… Robię tak, jak kiedyś robiło się z czekoladą z Niemiec… Po kostce. Z rozkoszą dla podniebienia. Podobają mi się Pana wiersze. Czasem mam wrażenie, że autorem jest student. Tak świeżo o tej miłości Pan pisze. Czasem ta perspektywa doświadczeń lat ma w sobie wagę mądrości. Tomik leży wciąż przy łóżku… Odsłuchiwałem też wywiad-rozmowę ze spotkania. Nie całość, ale sporo. Jestem pełen podziwu, że ma Pan swoją ideę fix, że tyle w Panu entuzjazmu.

OB:

Bardzo poruszające i niezwykle subtelne są Twoje wiersze.

MŻ:

Wrażliwość, ciepło, wnikliwa obserwacja świata – to charakteryzuje poezję i prozę Janusza. Doświadczenie życiowe i refleksyjna natura Autora dają podstawę do dzieł, które możemy zarówno kontemplować, jak i traktować jak podręcznik Dobrego Życia.

FJ:

Wiersze lubię od dziecka, najpierw kochałam Brzechwę czy Tuwima, w liceum interesowałam się różnymi poetami – Norwid, Herbert, Szymborska. W poezji uwielbiam to, że nie jest taka oczywista, przesłanie można odkryć gdzieś między linijkami. Ponadto melodyka jest dla mnie czymś pięknym i niezwykłym, np. ballady Mickiewicza znałam na pamięć jeszcze zanim nauczyłam się czytać.

W wierszach pana Janusza można tę melodykę poczuć w całości. Są to wiersze piękne, opowiadające o rzeczach zwykłych, dotyczących nas wszystkich, w nietuzinkowy sposób. Poeta potrafi przedstawić nam wszystko delikatnie, aczkolwiek czasami dobitnie. Możemy znaleźć wiersze o przyjaźni, samotności, trudach dnia codziennego, mężczyźnie, kobiecie, a nawet erotyki. Pełne są emocji, temperamentu i namiętności, a przy tym subtelne i skłaniające do zadumy.

Pan Janusz to poeta wrażliwy, który wiele przeżył i w swojej poezji dzieli się swoimi wspomnieniami, rozmyślaniami nad upływającym czasem. Znajdziemy tu także elementy filozofii, motyw wędrówki i właśnie przemijalności.

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom poezji, ale także tym, którzy po wiersze sięgają rzadko. Janusz Muzyczyszyn tworzy poezję prostą, niewymuszoną, delikatną i sprawiedliwą. Naprawdę warto po nią sięgnąć.

ACS:

[…] Tomik ten miałam przyjemność kupić od samego autora […]. Książeczka zawiera cudowne, wzruszające i skłaniające do przemyśleń wiersze, z których każdy to prawdziwa perła. Nie da się napisać recenzji z tomiku wierszy, więc nawet nie próbuję. Zachęcam Was za to gorąco do zapoznania się z zawartością tomiku Myśli słodkie, gorzkie, wydanego nakładem wydawnictwa Astrum. Uwierzcie, będziecie zachwyceni.

2 thoughts on “Czytelnicy piszą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: