wrzesień 24, 2023
Strona główna » “Kolega” – premiera książki

Premiera książki Kolega

10 września tego roku miałem przyjemność wziąć udział w promocji książki Kolega autorstwa Tomasza Kowalskiego. To przepięknie wydany zbiór opowieści–rozmów autora z Mirosławem Neinertem, aktorem, założycielem i od 30 lat dyrektorem Teatru Korez w Katowicach. Nie mogło być zatem lepszego miejsca na to wydarzenie jak siedziba tegoż teatru.

Tytuł książki zapewne nie jest przypadkowy, mnie od razu skojarzył się ze świetnie zagranym przez Neinerta monodramem Kolega Mela Gibsona.

Mirosława Neinerta znałem dotychczas jako świetnego aktora, który z równym talentem gra zarówno role komediowe jak i bardzo, bardzo poważne. Oglądałem go w wielu rolach i każdorazowo był to popis jego kunsztu. Nie wiem, jak potrafi on równocześnie sprawnie kierować prywatnym przecież teatrem z tak bogatym repertuarem, organizować jego pracę i równocześnie grać.

Ale wróćmy do brzegu. W spotkaniu udział wzięli Mirosław Neinert i Tomasz Kowalski, a prowadził je dziennikarz i bloger Adam Szaja.

Trzeba uczciwie przyznać, że panowie Tomasz i Adam niespecjalnie przeszkadzali głównemu bohaterowi w wygłaszaniu wielce smakowitych bon motów, anegdot i ciekawostek związanych z jego długoletnią karierą artystyczną. Mirosław Neinert pokazał, że jest nie tylko świetnym aktorem ale także uroczym gawędziarzem. Opowiadane przez niego historie kwitowane były nieustannie salwami śmiechu.

Mówiąc krótko: warto było poświęcić czas i przyjść na to spotkanie.

A teraz czeka mnie druga uczta – lektura książki. Tu brawa należą się wydawnictwu SilesiaProgress za niezwykle wysmakowaną szatę graficzną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: