wrzesień 24, 2023
Strona główna » Myśli słodkie, gorzkie

Miło mi poinformować czytelników mojego bloga, że dnia 19.11.2018 r. trafia do księgarń mój zbiór wierszy zatytułowany Myśli słodkie, gorzkie. To drugi już tom wierszy traktujących o uczuciach, marzeniach, rozterkach i porażkach. To wiersze o życiu. Niektóre z nich publikowałem wcześniej na moim blogu, wszystkie ukazują się drukiem po raz pierwszy. Poruszający wstęp do tego tomiku napisała pisarka i blogerka, Justyna Karolak, za co jej przeogromnie dziękuję. Mam nadzieję, że kilka zdań, które wypłynęły spod jej pióra, zachęci Was do sięgnięcia po moje wiersze.

Jest poetą cudownie przyswajalnym, kołyszącym słowem pisanym nawet wówczas, gdy niesie ono ze sobą tytułową – swoistą gorycz. Ów niezwykły koktajl prostoty myśli spisanych w poetyckie wersy oraz myśli żywotnych, tętniących temperamentem i namiętnością, kusi ku sobie i delikatnie prowokuje do prywatnej zadumy…

…Jakie dokładnie są – o kim i o czym opowiadają Myśli słodkie, gorzkie? Podmiot liryczny to wyważony, czujny poeta – pilny obserwator rzeczywistości, prawie jej „reporter”…

…Dla mnie osobiście Myśli słodkie, gorzkie okazały się fascynującym spojrzeniem poety na dwie, jakże różniące się od siebie, dusze – kobiecą i męską… O poezji dnia dzisiejszego i jutra, Justyna Karolak.

Myśli słodkie, gorzkie wydało Wydawnictwo ASTRUM.Tom będzie dostępny w księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Zapraszam do lektury i ciekaw jestem Waszych, Drodzy Czytelnicy, odczuć i refleksji. Podzielcie się nimi w komentarzach.


EDIT: Tutaj znajdziecie parę ciepłych słów o moim tomiku.

5 thoughts on “Myśli słodkie, gorzkie

  1. Jeżeli Justyna Karolak dodała taką recenzję?O sukces książki jestem spokojna.Trudno jest pisać o odczuciach pisanych przez meżczyznę,o meżczyznach. Jak napisałeś o kobietach?Zdałeś ten egzamin.

  2. Podbijam komentarzem swoją rekomendację tego zbioru poezji Janusza wyrażoną we wstępie do książki :). Uważam, że we współczesnej (dzisiejszej) poezji często zawiera się wiele pompatyczności, “nadmuchania semantycznego”, szukania daleko niuansów, które leżą blisko nas. A Ty, Januszu, piszesz wiersze prostym, urokliwym poprzez to językiem; zaglądasz swoimi wierszami do naturalnych zwykłych zakamarków codzienności i relacji międzyludzkich, i uważam, że właśnie to czyni Twoje wiersze dobrymi. Pozdrawiam Ciebie i Twoich czytelników serdecznie :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: