wrzesień 21, 2023
Strona główna » Mój drugi brzeg w Katowicach

Dyskusja trwa

Mój drugi brzeg w Katowicach

O debiucie powieściopisarskim Janusza Muzyczyszyna wypowiadało się już wielu czytelników. Z ich opiniami można się zapoznać m.in. na portalu www.lubimyczytac.pl. Każda z tych recenzji była niezwykle pozytywna, niezależnie od wieku i sytuacji jej autora, co pozwala wyciągnąć wniosek, że książka zawiera w sobie coś więcej niż z pozoru widać.

Tym razem mogliśmy bezpośrednio spytać autora o jego podejście do procesu tworzenia powieści jak i o emocje towarzyszące jej powstawaniu. Jak zauważył prowadzący spotkanie pan Sławomir Hordejuk, w opisanym w powieści środowisku jest niezwykle dużo codzienności, którą można zaobserwować, jeśli tylko poświęcimy czas, by odwiedzić dom pomocy społecznej. Dowiedzieliśmy się również, ile jest osobistych doświadczeń autora w jego dziele, a na ile jest to czysta fikcja literacka.

W trakcie spotkania znalazło się również miejsce dla poezji Janusza Muzyczyszyna. Przeczytał kilka swoich wierszy, ilustrując to obrazami, które go zainspirowały do ich napisania.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wczorajszego spotkania w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach oraz na zbliżające się spotkanie w Rybniku.

Fotorelację z tego spotkania opublikował również portal Wachtyrz.eu tutaj.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Muzyczyszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: