wrzesień 24, 2023
Strona główna » Od czegoś zacząć trzeba

Motto: „Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł się jeszcze czegoś nowego nauczyć” ~Ajschylos

Wybór motta do mojego bloga nie był przypadkowy. Parę lat temu zacząłem „przymierzać się” do pisania wierszy. Wszystko poszło wtedy do komputerowej „szuflady”.

Dopiero przeprowadzona niedawno rozmowa z przyjacielem (Grzegorzu – wielkie dzięki za inspirację!) uświadomiła mi, że może wcale nie jest za późno i warto spróbować pokazać swoje utwory szerszemu gronu czytelników. Pierwszy wiersz, opublikowany przez niego na jego blogu spotkał się z życzliwą oceną i zainteresowaniem. To zmobilizowało mnie do poważnego rozważenia możliwości wydania całego tomiku – jako, że do dziś zebrało się już kilkadziesiąt wierszy – nastrojowych i lirycznych.

Pewna młoda, zdolna artystka-graficzka podjęła się karkołomnego zadania zrobienia ilustracji do tych wierszy. Sam jestem ciekaw efektów jej pracy, bo obdarzyłem ją zaufaniem i ma pełną swobodę twórczą.

Zanim jednak tomik będzie dostępny dla czytelników to trzeba go najpierw wydać. W związku z tym zwracam się z apelem do ryzykantów, którzy nie boją się wesprzeć mojego projektu i zechcą zasponsorować koszty druku. Myślę o nakładzie rzędu 500 egzemplarzy. Jestem w trakcie rozmów z niektórymi wydawnictwami aby poznać oferowane warunki i idące za tym koszty. Każdą zainteresowaną sponsoringiem osobę lub firmę proszę o kontakt mailowy celem uzgodnienia warunków współpracy. O przebiegu prac nad wydaniem będę informował na moim blogu i na FB.

W momencie domknięcia budżetu uruchomię proces wydawniczy i na pewno pochwalę się gotowym „produktem”.

Aby zachęcić i zainteresować potencjalnych czytelników, miłośników poezji zamieszczam na moim blogu dwa wiersze: „Dzień z Tobą” „Złodziej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: