wrzesień 24, 2023
Strona główna » Górnośląskie Axis Mundi

Monika i Jarosław Kassner

Wernisaż cyklu obrazów Jarosława Kassnera

Wczoraj (28.11.2016 r.) mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszej publicznej prezentacji nowego cyklu obrazów, którego autorem jest młody śląski artysta, Jarosław Kassner. Tytuł cyklu Górnośląskie Axis Mundi, czyli Górnośląska oś świata, nie jest przypadkowy. Tych pięć obrazów w szczególnie poetycki, baśniowy wręcz sposób opowiada o przeszłości, teraźniejszości i perspektywach na przyszłość naszego regionu. Jak większość dzieł artysty, obrazy przemawiają do widza na dwóch płaszczyznach. Pierwsza, ta urokliwa, baśniowa, dostarcza doznań czysto artystycznych, druga – głębsza – zmusza do refleksji nad złożonymi losami naszej małej ojczyzny.

Wspaniałym dodatkiem okazał się być okolicznościowy folder, w którym zawarte są opowieści o każdym z prezentowanych obrazów, pisane w pięknej mowie śląskiej. W trakcie mogliśmy również obserwować pokaz kolażu zdjęć obrazów Jarosława Kassnera, tworzących dowcipną opowieść o jego twórczości.

W trakcie spotkania nasz gość opowiadał o swojej pracy i inspiracjach artystycznych, a ciekawą opowieść o jego obrazach przedstawiła jego osobista muza, czyli Monika Kassner. Uczestnicy spotkania mieli również okazję do bezpośredniej rozmowy z artystą.

Jeszcze przez parę dni obrazy będą eksponowane w Galerii Krekot w MBP, potem pokazywane będą w innych miejscach w regionie.

Cykl Górnośląskie Axis Mundi powstał przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego.

Autorem prezentowanych zdjęć jest Dawid Mosionek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: