wrzesień 23, 2023
Strona główna » Muzeum w Radzionkowie

Dzisiaj Facebook przypomniał mi mój zapomniany wpis sprzed dwóch lat. Uznałem, że warto zachować jego treść, aktualną do dziś, no może z jednym wyjątkiem. Wystawa stała w Muzeum Śląskim została w międzyczasie ukończona. Pisałem o niej tutaj. A poniżej tekst z 07.04.2015 r.

Moje refleksje po wizycie w centrum dokumentacji deportacji górnoślĄzaków do zsrr w 1945 r.

Dzisiaj miałem wreszcie okazję wraz z rodziną odwiedzić w Radzionkowie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.
Niby to wszystko wiedziałem i nic nie powinno mnie zaskoczyć – a jednak. Chylę czoła przed twórcami tego muzeum. Bez wielkiego wsparcia z budżetu państwa stworzono wspaniałą ekspozycję. Spokojnie może ona stawać w szranki z wystawą stałą w Muzeum Polin (toutes proportions gardee). Jest to świetny przykład jak stworzyć coś mądrego, pożytecznego i dobrego wykorzystując nowoczesne środki przekazu. GRATULACJE! Warto aby wszyscy parlamentarzyści z Wiejskiej obowiązkowo odwiedzili tę ekspozycję. Osobne słowa podziękowania należą się miłej i sympatycznej młodej przewodniczce, której chciało się z autentycznym zaangażowaniem oprowadzić 3 osoby i wyczerpująco opowiedzieć o poszczególnych elementach ekspozycji. Chciałbym móc kiedyś napisać to samo o powstającej podobno wystawie stałej w Muzeum Śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
%d bloggers like this: